Laatste dag voetbalplaatjes actie
Schoolvoetbaltoernooi voor de groepen 5 en 6 van de basisschool
Algemene Ledenvergadering

Van der Valk Systemen: sponsor van Voorschoten97

Oegstgeest D3 - Voorschoten '97 D10

Oegstgeest D3 – Voorschoten '97 D10
 
Vandaag moesten onze jongens afreizen naar Oegstgeest voor de laatste bekerwedstrijd van de poule. Oegstgeest D3 staat 2e en wij 3e, dus uitsluitend bij winst met grote cijfers zouden we een kans maken om 2e te worden.
 
De boys hadden er zin in, binnen 3 minuten waren er al drie kansen van Justin en Boyd(2x). Het spel ging voorvarend één kant op en dit resulteerde in de 0-1 door Ed, waarbij vooral duidelijk werd dat de jongens het buitenspel inmiddels aardig onder de knie hebben en op het juiste moment om de bal vragen en geven. Het bleef in de eerste helft kansen regenen met snelle combinatie’s en een behoorlijk positiespel. Boyd maaide de bal nog een keer voorlangs.
Er werd veel druk gezet dat bleek wel toen een corner van Ed bijna werd verwerkt tot een eigen doelpunt aan de kant van Oegstgeest.
 
Ook verdedigend ging het niet onaardig. Nick had lange tijd niets te doen, maar de spaarzame uitbraken van Oegstgeest leidden vaak wel tot spannende momenten. Af en toe was er een stevige uitbraak waarbij de verdedigers als een haas terugmoesten om de boel dicht te trekken en de aanvallers de bal te ontnemen. Dit lukte een aantal keren goed. Het bleek daarbij wel dat onze buitenspelers iets te veel naar binnen kwamen waardoor hier ruimte ontstond vanwege het smalle spelveld.
 
Ondertussen gingen ook onze kansen door. Nick schoot een bal over die door Boyd eerst was ingeschoten. Thomas schoot vol op de keeper, terwijl het doel toch zo groot is. Een mooie actie was ook de combinatie tussen Thomas en Boyd na een onderscheppende actie van Ed, die ook vandaag zijn longen weer uit zin lijf liep.
 
Terwijl in de verdediging nog een corner werd weggekopt door Nick slaagde Thomas er toch in om te scoren, 0-2.
 
Een mooie actie van Oegstgeest langs de linkerkant werd afgerond met een lob, die gelukkig niet in het doel belandde. De jacht op de 0-3 werd ingezet, onder andere een actie van Justin, samen met Thomas na een onderschepping van Diego.
 
Op een actie van Oegstgeest stapte Nick helaas te ver uit z’n doel waardoor hij gepasseerd werd 1-2.
Hierna was en nog een kans van Ed en een goede redding van Nick, waarna de rebound uiteen spatte op de lat.
 
Wat er in de rust gebeurd is zullen we nooit weten, maar feit is dat Oegstgeest net zo fel de 2e helft begon als wij de wedstrijd. Nick kwam onder druk en er waren 3 corners achter elkaar die door Diego, bij de 1e paal, en Nick werden verwerkt. Uiteindelijk kon Thomas de bal wegwerken, waardoor we wat onder de druk van Oegstgeest vandaan kwamen. Helaas was dit voor korte duur. Een actie waarbij Nick werd gepasseerd eindigde op de voet van Diego die de bal eruit hield.
 
Aan de zijlijn kregen we de indruk dat het middenveld vergeten was hoe men moest voetballen. De jongens gingen wel mee naar voren, maar slenterden vervolgens terug waardoor de verdediging tegen een meerderheid moest zien de bal uit het doel te houden. Ondanks een aantal goede acties waarbij de bal werd weggepegeld kon het niet utblijven of de doelpunten zouden vallen, alleen aan de verkeerde kant.
 
Bij corners werd wel duidelijk dat Nick zijn mensen goed neerzetten en er werd wel veel gepraat wat iedereen moest doen maar het kwam er helaas niet uit.
 
Een corner van Oegstgeest werd verkeerd geraakt door Jeffrey en helaas gemist door Nick, 2-2. Een volgende corner werd eerst afgeslagen, maar vervolgens gelobt 3-2.
 
Een bal die op het middenveld bleef hangen werd vol in het gezicht van Ed geschoten, die neer ging, echter buiten het oog van de scheidsrechter waardoor hij niet affloot. Omdat iedereen daarnaar keek en Oegstgeest gewoon doorging viel de 4-2.
 
Er kwam toen toch weer wat meer ruimte en er werd weer wat meer gevoetbald, waarbij onder andere Thomas nog wel wat kansen kregen. Misschien als de bal zou zijn overgespeeld naar een ander dat het nog iets meer had opgeleverd, want doordat de vermoeidheid(en boosheid) toesloeg was de kracht uit de schoten. Ook Ed had nog een kans, maar deze ging helaas voorlangs.
 
Tegen het eigen einde viel er na een hoge voorzet nog een eigen doelpunt te betreuren van Sander die de bal over wilde schieten, dit was na een eerder doelpunt van Oegstgeest, de 6-2.
 
Helaas was dit ook de eindstand.
 
Hiermee is ons bekertoernooi voor dit seizoen ten einde gekomen en kunnen we ons concentreren om de gewone competitie waarin we moeten proberen de wedstrijden zo te spelen als in de eerste helft waarbij we wel elkaar vonden, goed samenspeelden, praten met elkaar en voor de bal gingen. Laten we de 2e helft maar gauw vergeten en verder gaan.
 
Tot volgende week tegen de dames van DWO D7M.