Tentenkamp voor de E- en F-pupillen op 18 en 19 mei
Tentenkamp voor de E- en F-pupillen op 18 en 19 mei
Sponsorloop

Van der Valk Systemen: sponsor van Voorschoten97

TC-Jeugd ruim half jaar aan de slag en inmiddels uitgebreid

Zoals bekend is de jeugdafdeling van Voorschoten '97 op bestuursniveau gewijzigd en is er niet één maar zijn er nu drie commissies actief (zie het artikel op deze site van 19 augustus 2011 te vinden via de archief knop). Eén van die commissies is de Technische Commissie Jeugd (TC-Jeugd). Deze volledig nieuwe commissie is verantwoordelijk voor het technisch beleid bij de jeugd, de kwaliteit van de omvangrijke trainersstaf ( ruim 80 man/vrouw) voor zowel de selecties als de niet-selecties, de keeperstrainingen en de interne scouting. Gestart met drie man, zijn ze inmiddels uitgebreid met een vrouw en vertellen ze over hun ervaringen tot nu toe.

 

arnaut verzijl

Arnout Verzijl, voorzitter.


Arnout Verzijl is de voorzitter. In het dagelijks leven is hij adjunct hoofdredacteur van het tijdschrift Elf Voetbal. Door zijn werk komt hij in contact met mensen zoals Cruijff, Van Gaal, Gullit, van Basten, Bergkamp etc. Van deze gesprekken neem je dingen mee die je kan gebruiken bij V'97 vertelt hij. Ook bij onze club moet de ontwikkeling van een individuele speler centraal komen te staan. Je moet kwaliteit benutten, dat geldt voor zowel selectie als niet-selectie spelers.  Een goede jeugdopleiding met een kwalitatief goede trainersstaf is voor zo’n grote club als V'97 gewoon noodzakelijk. Het vormt je visitekaartje. Op dit moment wordt er door de TC-Jeugd, in samenwerking met Stefan Roodakkers (Technisch Coördinator) hard gewerkt om tot een herkenbaar jeugdbeleid te komen. Dat het uitvoeren van de plannen veel tijd vergt, mag geen verrassing zijn. Een avondje of twee is Arnout wel op de club te vinden.


Overigens is Arnout zijn hele leven verbonden met voetbal. Op 1 augustus 1976 werd hij lid van SVLV (een van de rechtsvoorgangers van V'97) en nog steeds voetbalt hij bij ons, nu in Veteranen 2. Via SVLV heeft hij zijn echtgenote leren kennen en met haar kreeg hij drie zonen. De oudste zoon Wouter voetbalt in de F4, de middelste zit op judo en de jongste is nog te klein voor het sporten. Niet zonder trots vermeldt Arnout dat hij tweevoudig winnaar is van de voetbalquiz van V'97. Dan heb je toch echt wel een beetje verstand van voetbal.

 
paticia vogel
Patricia Vogel


Patricia Vogel is deze week toegetreden tot de TC-Jeugd. Sinds 1992 woont zij in Voorschoten met Hans Douw, de historicus en schrijver van onze club. Hun twee zonen Daan (C3) en Sander (D1) zijn alle twee lid van onze vereniging. Zelf is zij al een aantal jaren jeugdtrainer bij V'97 bij het team van Daan. Uniek noemt zij het dat je het team van je eigen zoon kan en mag trainen. De club heeft haar op weggeholpen door haar een KNVB trainerscursus aan te bieden, die zij met veel plezier heeft gevolgd. Overigens is voetbal haar met de paplepel ingegoten. Als klein meisje ging ze al met haar vader naar het ADO stadion en analyseerde zij de wedstrijden. Je kunt haar nu nog wekelijks vinden op de tribune bij ADO.


Haar hoofdverantwoordelijkheid binnen de TC-Jeugd wordt het ondersteunen van niet-selectie trainers. Dat kan door het aanbieden van oefenstof en cursussen, regelen van gasttrainingen, verzorgen van thema avonden (positief coachen komt eraan) en nog veel mee. Ideeën genoeg. Zij heeft zich als doel gesteld de aansluiting tussen selectie en niet-selectie teams te verbeteren en de uitwisseling van kennis tussen selectie en niet-selectie teams te bevorderen. Een prachtige opdracht.


                 paul zweekhorst             
Paul Zweekhorst.


Paul Zweekhorst is de man met een ruime trainerservaring. Begonnen als voetballer bij SV Voorschoten (een van de rechtsvoorgangers van V'97) maar al snel overgestapt naar het trainersvak. Inmiddels heeft hij ruim 20 jaar ervaring als trainer bij jeugdselecties van SV Voorschoten, Lugdunum, Rijnsburgse Boys en de KNVB (Regio team). De laatste 3 jaren is hij actief geweest als trainer van Zaterdag 3 met daarin oud-selectiespelers van zaterdag 1 met een hoog Voorschoten gehalte. Dat laatste vindt hij essentieel. Het gaat bij een (jeugd)selectie speler niet alleen om zijn technische vaardigheden. Je moet bij een club passen, onderdeel er vanuit maken en overal bij willen horen. Aan die passie werkt hij.

 
Zijn taak binnen de TC-Jeugd is het algehele niveau te verhogen van de selectieteams die uitkomen bij A t/m C- junioren. Spelers, trainers- en begeleidingsstaf,  alles is inmiddels kritisch doorgelicht. Het nieuwe werken zien we al terug op de velden. Zo is het geen uitzondering meer dat talentvolle spelers meedoen in een andere leeftijdscategorie. Dit weekeinde bijvoorbeeld speelden 3 B-selectie spelers mee met de A1 en met succes. Paul vindt dat we op de goede weg zijn.
Nog even snel iets over zijn privé situatie. Paul is getrouwd met Dominique en heeft 2 zoons, die echter beide nog veel te klein zijn om te kunnen voetballen.

 

dick beelen
  Dick Beelen.

 

Dick Beelen is door zijn echtgenote in 1996 in Voorschoten komen wonen. Inmiddels hebben zij twee zonen (waaronder Lars, de keeper van onze E2) en een dochter. Zelf heeft hij jarenlang gevoetbald totdat hij zijn kniebanden afscheurde. Hij is daarna 12 jaar KNVB scheidsrechter geweest. Via Lars is hij betrokken geraakt bij V'97. Dick volgde met medewerking van de club enkele jaren gelden een trainerscursus bij de KNVB. Zijn begeleider vanuit V'97 was destijds Marcel de Hooge (huidige trainer B2). De samenwerking verliep zo goed dat Dick Marcel is blijven assisteren. Dit seizoen is hij assistent trainer bij de A1. 

 
Binnen de TC-Jeugd is hij verantwoordelijk voor de interne scouting en onderhoudt hij contact met Voorschotense jongens die spelen bij jeugdafdelingen van Betaald Voetbal Organisaties of bij andere amateurverenigingen uit onze Regio. Het scoutingsteam leidt hij met Stefan Roodakkers (Technisch Coördinator) en Loek Helder (TC Senioren). Mensen met verstand van zaken en een hart voor de club, zegt Dick. Bij de interne scouting ligt de nadruk op de pupillen uit de mini league en F t/m D-leeftijd.  Gescoute spelertjes trainen direct mee met de selectieteams, om zodoende een volledig beeld te krijgen en aan het einde van het seizoen een weloverwogen beslissing te kunnen nemen. Dick is tevreden, we liggen op koers!


AW